Історія ДНЗ № 5 "Веселі зайчата"

Дитинство – найчарівніша, найпрекрасніша пора в житті людини. Та не слід забувати, що дитинство – найважливіший період в житті людини. Саме в дитинстві формується особистість, закладенні знання та вміння впливають на майбутнє дитини. Це знають всі педагоги, це розуміють всі люди.

У важкі довоєнні, воєнні та післявоєнні часи, майже в кожній сім`ї було багато малечі, а працювати потрібно було всім і насамперед для того, щоб прокормити сім`ю, а про підготовку дітей до школи не могло бути і мови. Саме тоді став в нагоді дитячий садок. В 1935 році біля селища Комінтерн (Городище), для дітей робітників копальні ім.Максимова (теперішня Максимівка) було відкрито дитячий садок.

Створений він був для того, щоб виховувати та навчати дітей, готувати їх до школи, формувати дітей як особистостей. Очевидці згадують, що кожна дитина була обдарована теплом, увагою та добротою. Та і як інакше, адже всі вони – квіточки, сонячні промінчики, зайченята. І дитинство у них, не зважаючи на важкі часи, повинне бути щасливе, світле, веселе. Саме тому, коли постало питання як назвати дитячий садок, не виникало жодного сумніву – «Веселі зайчата». Ця назва стала девізом закладу, адже всі зусилля прикладались до того, щоб малята-«зайченята» були веселими, щасливими, здоровими.

Пізніше, в 1938 році, з селища Комінтерн виросло місто Марганець, а дитячий садок підпорядковувався Марганецькому гірничо-збагачувальному комбінату. Таким чином, наш садок був першим в місті.
Першою завідуючою «Веселих зайчат» стала Снігурова Марія Трохимівна. На той час їй було лише 22 роки, але вона відразу стала мудрим та вмілим керівником. Вона сама особисто приходила в сім`ї, де були діти дошкільного віку, і запрошувала до дитячого садка. Протягом всього часу, Марія Трохимівна тісно співпрацювала з сім`ями. І хоч як важко не було, та все ж таки, завдяки зусиллям працівників дошкільного закладу та вмілому керівництву завідуючої, дошкільний заклад «Веселі зайчата» витримав всі негаразди і з кожним роком ставав більш розвинутим, оновленим. Так, в 1949 році, дитячий садок перемістився з приміщення по вул. Бабушкіній в нове приміщення, будівництвом якого керувала Марія Трохимівна, по вул. Баумана. Та не достатньо було лише побудувати дитячий садок, його потрібно було оснастити згідно педагогічних вимог. Не одну безсонну ніч провела завідуюча та все одно дістала все необхідне і дитячий садок функціонував в повному обсязі.

, оновленим. Так, в 1949 році, дитячий садок перемістився з приміщення по вул. Бабушкіній в нове приміщення, будівництвом якого керувала Марія Трохимівна, по вул. Баумана. Та не достатньо було лише побудувати дитячий садок, його потрібно було оснастити згідно педагогічних вимог. Не одну безсонну ніч провела завідуюча та все одно дістала все необхідне і дитячий садок функціонував в повному обсязі.

В ці важкі часи, не зважаючи на всі труднощі, розвитку, вихованню та навчанню дітей приділялась велика увага. Ці вимоги стояли не першому місці тоді, такими лишились і досі. І не даремно. Випускники тих часів (1946 – 1952) дошкільного навчального закладу №5 «Веселі зайчата» стали людьми з великої літери. Так, наприклад, Зімненко Леонід, став оперним співаком і виступає і досі в Москві в «Большом театре», Балдакова (Подакова) Алла, Гайденко (Петрушина) Світлана та Прудиус (Корочанська) Лариса стали вчителями і пропрацювали на
педагогічній ниві понад 30 років, Дитячий садок «Веселі зайчата», 1947 рік
Рослякова (Морщавка) Ірина – довго очолювала музичну школу м. Марганця та ще досі там працює викладачем.

Пізніше випускники різних років дошкільного навчального закладу «Веселі зайчата», ставали: Середа (Новікова) Олена – вчитель математики, ким працює і сьогодні, Долгих (Бородкіна) Єлизавета – стала педагогом-дошкільником, створила дитяче дошкільне об`єднання і очолює його і сьогодні, Корочанський Олександр – відомий в своєму колі анестезіолог і працює у м. Дніпропетровські, Подаков Сергій – став воєнним командиром у м. Ленінграді (теперішній Санкт-Петербург), Майстренко (Ковальова) Наталія – педагог, директор ЗСШ №7, Агаркова Любов – педагог-дошкільник, методист ДДО, Дубовик Володимир – старший лейтенант ДАІ, Дубина Дмитро – лікар-хірург в м.Києві та багато інших.

В 1961 році був збудований ще один корпус дитячого садка в приміщенні якого і знаходиться сучасний дошкільний навчальний заклад №5. За якоюсь випадковістю, перше приміщення дошкільного закладу віддали під квартири людям. Серед них була Снігурова М.Т. Там вона і прожила до 96 років. Так, все життя вона не розлучалась, в прямому сенсі слова, з улюбленими «Веселими зайчатами».

Вихованці ДНЗ №5, 1959 рік

Марія Трохимівна керувала «Веселими зайчатами» до 1973 року. Наступником у добрій і важливій справі керування дошкільним закладом була Марченко Тетяна Іванівна. Вона, як і її попередниця, також спрямовувала роботу дошкільного закладу на тісну взаємодію з батьками. І хоча на даній посаді вона пропрацювала не довго, до 1975 року, всі працівники згадують її як вмілого, професійного керівника, обдарованого педагога. Вона старанно продовжила справу, розпочату Снігуровою М.Т. і приклала всі зусилля для того, щоб дошкільна освіта була якісною, доступною та незамінною для формування особистості.


Всі власні надбання та надбання Марії Трохимівни, Тетяна Іванівна передала в умілі та професійні руки Євсюкової Єлизавети Максимівни. Вона пропрацювала на цій посаді до 1982 року. За час своєї роботи багато зробила для того, щоб забезпечити педагогічними посібниками та обладнанням кожну вікову групу. Великої уваги приділяла трудовому вихованню дітей.

Вихованці ДНЗ №5, 1965 рік

Гончар Катерина Олексіївна, хоча і пропрацювала лише два роки, запам’яталась працівникам закладу своєю невтомною вдачею, глибоким професіоналізмом.

З 1984 року по 1993 рік очолювала наш заклад Комар Галина Пантеліївна. Саме завдяки їй розпочався в дошкільному закладі капітальний ремонт приміщення, перебудова майданчиків.

Та закінчила цей ремонт теперішня завідуюча Бурлака Ольга Анатоліївна. Вона в 1993 році перейняла всі справи і вдало довела їх до кінця. Завдяки цьому, в дошкільному навчальному закладі зроблений сучасний ремонт, закуплене нове сучасне педагогічне обладнання, що дуже важливо для навчання, виховання та розвитку сучасної інноваційної особистості.

Всі керівники дошкільного навчального закладу №5 «Веселі
зайчата» великої уваги Колектив ДНЗ №5, 1986 рік (третя зліва Комар Г.П.)
приділяли взаємодії з
батьками. Завжди на першому місці були інтереси та думка батьків. Такого принципу роботи дошкільний заклад дотримується і тепер. Девізом цієї справи слугують слова Томаса А.Харриса: «Якщо хочете допомогти дітям, допоможіть їх батькам». Адже все починається з сім`ї, а ми лише допомагаємо формувати нову особистість, для того, щоб в майбутньому наші малята-«зайченята» стали активними діячами суспільства.
Запрошуємо всіх завітати до дошкільного навчального закладу №5 «Веселі зайчата». Ласкаво просимо!

Кiлькiсть переглядiв: 885

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.